Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Ancelotti e kujton rastin me Fenomenin në pytjen për James Rodriguez

Kolumbiani James Rodriguez u largua nga Real Madrid në dritaren e fundit të transferimit dhe u transferua në Everton ku shpejt u adaptua dhe tregoi paraqitje të forta në fanellën e ”Toffess”.

Rodriguez tashmë ka tre gola dhe tre asistime, gjë që ndihmoi Everton të niste mirë sezonin e ri.

“Kur sollëm James, shumë nuk besuan në cilësitë e tij për shkak të gatishmërisë së tij fizike, ata menduan se do të ishte e vështirë të merresh me intensitetin e Premierligës. Por a e dini sa vrapime të shpejta ka bërë deri më tani? Shtatë! Ka më shumë asistime dhe gola sesa vrapime të shpejta”, ai e krahasoi situatën me atë në të cilën u gjend me Ronaldon e “vjetër”.

“Kur blemë Ronaldon, ai arriti në Milano me 100 kilogramë. I thashë para një ndeshje. Ju duhet të humbni peshë për të të futur në lojë, dhe ai tha: ‘Çfarë doni nga unë? Nëse doni të vrapoj, më lini në stol, nëse doni të shënoj, më lini të luajë’. Unë e lashë të luante dhe ai shënoi dy gola. Situata është e njëjtë me James”, tha Ancelotti.

Postime të ngjashme

Raiola kërkon 1 milion funte në javë për Haalandin

Z H

Ibra karton të kuq, por Milani thyen Parmën

Z H

Barcelona shpreson se nuk do të jetë “El Classico” e fundit për Messin

Z H

“Hysaj do të transferohet te një klub që luan në Champions League”

Z H

Tifozët nuk mund të besojnë se si Lacazette nuk arriti të shënonte i vetëm përball portierit

Z H

Xhaka i frustruar: “Largojë atë mu* topi”

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...