Ancelotti: Nuk ka zhgënjim që nuk arritëm transferimin e Mbappes

Trajneri i Real Madridit, Carlo Ancelotti ka pohuar se nuk ka “zhgënjim” në klub pasi humben mundësinë e transferimit të Kylian Mbappe gjatë afatit kalimtar të verës.

 

Los Blancos e kthyen vëmendjen tek sulmuesi fitues i Kupës së Botës pasi e panë atë të hynte në vitin e fundit të kontratës së tij me Paris Saint-Germain.

Një ofertë prej 220 milionë eurosh për 22-vjeçarin u paraqit para përfundimit të afatit të fundit.

Megjithatë, PSG refuzoi shitjen e lojtarit pasi ata shpresojnë se talenti i madh francez do të rinovojë kontratën me klubin nga Parc des Princes.

Me Real Madridin që thuhet se kërkon të marrë Mbappen si lojtar të lirë në verën e 2022, Ancelotti u përgjigj për gazetarët.

“Nuk ka zhgënjim, por është e qartë se ai është një lojtar i madh dhe i urojmë fat”.

“Ne kemi një skuadër shumë të fortë”, ka thënë Ancelotti. 

Related posts

Admir Mehmedi “i tronditur” me vendimin e Van Bommel pasi holandezi nuk e përfshiu në listën e skuadrës për Ligën e Kampionëve

D V

Kosova mposhtet nga Luksemburgu me rezultat të thellë

D V

Al-Khelaifi flet për Mbappen dhe Ronaldon: Pozicioni i klubit është i qartë, nuk e ndryshojmë – CR7 kurrë nuk ishte objektiv i yni

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com