Ancelotti pas humbjes befasuese: Jemi të shqetësuar, ky mund të jetë një mësim i mirë për të ardhmen

Trajneri i Real Madridit, Carlo Ancelotti ndihet i dëshpëruar me humbjen e ekipit të tij në shtëpi nga Sheriff Tiraspol me rezultat 2-1 në Ligën e Kampionëve.

 

Vizitorët kaluan në epërsi 1-0, por një pjesë e dytë e fortë nga Los Blancos, duke përfshirë një penallti të Karim Benzema, i bëri të gjithë të besonin se 13-herë kampionët e Evropës do të riktheheshin dhe të fitonin.

Por, ndeshja mori përsëri drejtim të ‘kundërt’ me një gol të mrekullueshëm të Sebastien Thill, i cili ia siguroi ekipit të tij fitoren 2-1.

“Ne po ndihemi të mërzitur në vend që të shqetësohemi sepse kishim mundësinë të kishim tre pikët. Ekipi bëri punën e tij dhe luajti me intensitet dhe përkushtim të madh” ka thënë fillimisht Ancelotti.

“Kishte shumë shanse dhe mund të kishim bërë më mirë në 30 metrat e fundit. Është e vështirë të shpjegosh humbjen kur shikon performancën që kemi bërë”.

“Ky mund të jetë një mësim i mirë për të ardhmen. Ne po flasim për një humbje kur ekipi nuk meritonte të humbiste, duke pasur parasysh mënyrën se si ne u paraqitem”.

“Sheriffi u mbrojt shumë mirë dhe ishte i shtrënguar në pjesën e pasme. Ne u lidhëm mirë dhe thyem prapavijën e tyre shumë herë. Aty ku e lamë veten poshtë ishte në detajet e imëta. Ne e kemi humbur ndeshjen sepse patëm një fat të keq”, përfundoi trajneri i Realit. 

Related posts

Messi në bisedimet me Inter Miamin për ta mbyllur karrierën në MLS

D V

Lorenzo Insigne është përgjegjës për një fjalë të re në fjalorin italian

D V

Si u arrit marrëveshja mes Messit dhe Barcelonës

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More