Andi Hoti është ftuar nga Simone Inzaghi te ekipi i parë i Interit

Futbollisti nga Kosova, Andi Hoti, nënshkruan kontratë trevjeçare me Interin. Mbrojtësi 18-vjeçar nga Kosova, Andi Hoti, ka nënshkruar kontratë profesionale me klubin e madh italian, Inter.

 

Andi Hoti kaloi tek Interi nga Zurich në janar të vitit 2020 për 150 mijë euro. Ai është ftuar nga Simone Inzaghi te ekipi i parë i Interit për përgatitjet e sezonit të ri.

Hoti është mbrojtës, 18 vjeçar dhe luan për Kosovën U21. Muajin e kaluar ai ishte ftuar për ndeshjen kualifikuese kundër Andorrës por nuk u inkuadrua në lojë.

Related posts

Milani e fillon me fitore edicionin e ri në Serie A – Rossonerët fitojnë minimalisht ndaj Sampdorias

Redaksia

Griezmann drejt Atletico Madridit, Barcelona e zëvendëson me Luuk de Jong

D V

Konfirmohet rasti i parë me COVID-19 në Lojërat Olimpike

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More