Andrea Pirlo kandidat serioz për të marr drejtimin e Barcelonës

Andrea Pirlo është një nga kandidatët kryesor për pozitën e trajnerit te Barcelona, pasi po flitet gjithmonë e më shumë për zëvendësimin e Ronald Koeman.

Gazetari italian Alessandro Alciato i cili shkroi biografinë zyrtare të dikur mesfushorit të njohur, e ka konfirmuar lajmin.

Trajneri holandez është në prag të shkarkimi pas një disfate të rëndë 3-0 të pësuar kundër Benficas.

Katalanasit janë në vendin e 6 -të në renditje në La Liga me 12 pikë nga gjashtë ndeshje dhe e ardhmja e Koeman, duket gjithmonë e më larg Barcelonës.

Drejtorët e klubit mbajtën një takim urgjent me presidentin Joan Laporta mbrëmë për të diskutuar pozicionin e trajnerit holandez të cilin Barcelona e emëroi në vitin 2020.

Sipas raportimeve të shumta, Andrea Pirlo është një nga kandidatët kryesor për të zëvendësuar Koemanin.

Kjo është konfirmuar edhe nga ish -gazetari i Sky Sport, Alessandro Alciato.

Pirlo u shkarkua pas vetëm një sezoni në Juventus, që ishte edhe i pari për të si trajner profesionist.

Juventusi humbi titullin e dhjetë radhazi në Serie A, por arriti të përfundojë në top-katër dhe fitoi Kupën e Italisë. 

Related posts

Barcelona, Juventusi dhe Real Madridi marrin fitoren e parë për Superligën Evropiane – UEFA heq paditën për komplot kundër tyre

D V

Georgievski nga sheshi i Shkupit: Premtuam medalje, e sollëm të argjendtë, besoj se herën tjetër do të jetë medalje e artë

D V

Përmes një video drithëruese, Liverpooli kujton momentet më të mira të Shaqiri në skuadër

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More