Android 11 do t’u lejojë përdoruesve të luajnë lojëra gjatë shkarkimit të tyre

Google ka njoftuar një tipar të ri të shkëlqyeshëm për sistemin e tij të ardhshëm operativ Android 12.

 

Përdoruesit e Android 12 do të jenë në gjendje të luajnë lojëra nga momenti kur i shkarkojnë ato.

Në rastin e lojërave veçanërisht të mëdha, kjo veçori do të jetë shumë e dobishme sepse përdoruesit nuk do të duhet të presin gjatë për të hyrë në lojë dhe për të filluar argëtimin.

Google vuri në dukje hyrjen e shpejtë në lojëra si një avantazh dhe ndryshimi është shumë i dukshëm.

Informacioni u konfirmua gjatë Samitit të Zhvilluesve të Google për Lojërat 2021.

Android 12 sjell gjithashtu një numër ndryshimesh të tjera të mëdha, përfshirë dizajnin e tij.

Related posts

LG ka prodhuar një ekran të madh të kinemasë në shtëpi që kushton 1.7 milion dollarë

D V

Me 1 miliard dollarë, Facebook ka në plan të paguajë krijuesit për të përdorur produktet e tij

D V

iPhone Mini po zëvendësohet nga iPhone Pro Max i lirë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com