Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

Android Auto ka probleme të mëdha me Android 11

Ka pasur edhe raste kur Android Auto ka detyruar rindezjen e telefonëve si Pixel 3 XL apo edhe resetimin e tyre për ti rikuperuar.

Nëse përdorni Android Auto për të luajtur muzikë dhe mbështetur në navigim. Sipas raportimeve në forumet e Google dhe Reddit, Android 11 ka probleme të mëdha me Android Auto.

Ato variojnë nga probleme me audion, tek muzika, thirrje të cilat nuk kalojnë nëpër altoparlantët stereo dhe mungesa e tingujve të njoftimeve.

Google pranoi se aplikacioni Calendar mungonte për disa përdorues do të rikthehej me Android Auto 5.6.

Ka pasur edhe raste kur Android Auto ka detyruar rindezjen e telefonëve si Pixel 3 XL apo edhe resetimin e tyre për ti rikuperuar.

Një zgjidhje e problemeve është çaktivizimi i skanerit të pajisjeve Bluetooth në telefon.

Nuk është diçka e pazakontë që versionet e reja Android të mos kenë probleme në ditët e para. Por në Android Auto ato janë me të vërtetë akute.

Në një situatë të tillë zgjidhja e vetme është të prisni ca për një përditësim në aplikacionin Auto dhe përditësimin e Android 11. /PCWorld Albanian

Postime të ngjashme

Thyhet rekordi i ndjekësve në “Twitch”

S.B.

Facebook nuk punësoi persona me ngjyrë sepse ata nuk ishin një ‘kulturë e përshtatshme’ për ta

S.B.

Age of Empires IV po vjen, tashmë me një lojë të re

S.B.

Facebook fshiu përkohësisht faqen zyrtare të qytetit francez Bitche

S.B.

Fotografitë e para tregojnë Samsung Galaxy S21 “Fan Edition”

S.B.

iPhone 11 Pro me “logo të gabuar” nga Apple shitet për 2,700 dollarë

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...