Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Anëtarësimi në NATO, Shekerinska: Realizuam qëllimin 30 vjeçar

Shkup, 6 shtator – Ministrja e Mbrojtjes, Radmilla Shekerinska gjatë ngjitjes në malin Bistra sot theksoi se motoja e turës malore është “Ne jemi NATO’ dhe është dëshmi se asgjë s’është e paarritshme dhe dhe se nëse je i përgatitur dhe i vendosur mund ta arrish qëllimin.

Ministrja për të shënuar pavarësinë e Maqedonisë së Veriut më 8 shtator, organizoi turë malore ku krahas ministres ishin edhe përfaqësues të korit diplomatik, Komanda e SEEBRIG dhe atashetë e akredituara në vend.

Shekerinska theksoi se këtë vit për herë të parë festohet pavarësia si anëtar i NATO-s. Ministrja foli edhe për përfitimet nga anëtarësimi në NATO.

Postime të ngjashme

Masa lehtësuese nga 27 prilli në Maqedoni

N E

Faton Ameti: Bashkëpunimi me MSHA në funksion të rregullimit të profileve deficitare

R Zh

Filipçe takohet me kreun e BFI-së, ja çka u morën vesh

R Zh

Ilire Dauti: Kuvendi bllokohet sepse shumica nuk ka numra, jo nga opozita

R Zh

Analizë / Hartë e re për Ballkanin, Maqedonia do të shndërrohej në teatrin më të përgjakshëm të tragjedisë së re të njohur si “ZGJIDHJA”!

R Zh

LSDM: Apasiev është luftëtar i rrejshëm për të drejtat e punëtorëve

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...