Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Anëtarët e Komisionit për Shëndetësisë takohen me drejtues të SHSKUK-së

Anëtarët e Komisionit për Shëndetësi të Kuvendit të Kosovës kanë vizituar sot, e martë, Shërbimin Spitalor, Klinik dhe Universitar të Kosovës, njofton Insajderi.

Ata janë takuar me kryesuesit e bordit dhe drejtorin e SHSKUK, Valbon Krasniqi. Ky i fundit shumë shkurt tha se takimi do të jetë i natyrës informuese.

Takimi ka nisur nga ora 10:00, porse është mbyllur për media.

Ndërsa, kryetarja e Komisionit për Shëndetësi, Fatmire Kollçaku, tha se pas takimit do të ketë prononcim për medie.’;[[kd

Postime të ngjashme

Sveçla flet për zjarret në Kosovë, thotë se janë arrestuar dy persona

D V

Kryeministri Kurti shkon në Suharekë pas shpërthimit të zjarreve

D V

Zjarret në Kosovë, aktive kanë mbetur 10 vatra

D V

Seanca për 100 ditët e Qeverisë Kurti vazhdon sot

D V

Bëhen gjashtë vjet nga themelimi i Gjykatës Speciale

D V

582 raste aktive me coronavirus në Kosovë, qytetarëve u bëhet apel të vaksinohen

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...