Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Anëtarja e 7-të e Kushtetueses/ Sonila Bejtja betohet sot në Presidencë

Anëtarja e shtatë e Gjykatës Kushtetuese, Sonila Bejtja pritet të betohet sot para Presidentit të Republikës, Ilir Meta, një ditë pas emërimit.

Përmes një njoftimi, Presidenca bën me dije se zonja Sonila Bejtja është thirrur sot, në orën 12:30.

Sonila Bejtja, të vetmin angazhim si juriste ka atë të punës si notere, që prej vitit 2001. Pjesa më e madhe e eksperiencës së saj është në shitje pronash, makinash, banesash dhe noterizim dokumentesh.

Noterja ishte përzgjedhur në listën e kandidatëve të Presidentit Meta për t’u emëruar në Gjykatën Kushtetuese. Emërimi është bërë pasi juristja notere është shprehur qartazi publikisht pro veprimit të Presidentit për të anuluar zgjedhjet e 30 qershorit.

Postime të ngjashme

Riatdhesimi i shqiptarëve nga Siria, Çuçi: Prej dy ditësh ndodhem në Beirut, do e finalizojmë me sukses këtë operacion

T E

Programi politik i PD dhe aleatëve/ Yuri Kim takon Bashën: SHBA pret kandidatë të pastër nga partitë

S.B.

Një ditë pas marrëveshjes me PD, Bamir Topi jep dorëheqje e parevokueshme nga drejtimi i FRD-së

S.B.

Vaksinohen për COVID-19 bluzat e bardha në Berat, Rama: Pranvera, periudhë vaksinimi intensiv. Përfshijmë dhe ushtrinë dhe studentët e infermierisë

S.B.

“902 mijë zgjedhës me karta apo pasaporta të skaduara”/ KQZ: Të infektuarit aktiv me COVID mund të mbeten pa votuar

S.B.

‘Rinovoni kartat e identitetit’, apeli i Metës: Verifikoni ku e keni qendrën e votimit

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...