Angela Merkel largohet nga Shqipëria

Kancelarja gjermane Angela Merkel është larguar Shqipëria, pas vizitës së sotme.

 

Kryeministri Edi Rama ka publikuar pamjet e përcjelljes së saj në Rinas.

Merkel i ka thënë se do të shihen sërish Lubjana të Sllovenisë, ndërsa Rama i ka uruar gjithë të mirat.

Kancelarja zgjodhi Tiranën për të dhënë ‘mesazhet e lamtumirës’ vetëm pak ditë nga mbajtja e zgjedhjeve të vendin e saj, pas të cilave ajo ka deklaruar largimin pas 16 vjetësh në krye të një prej shteteve më të rëndësishëm të BE-së.

✈️ Rinas – Mirupafshim dhe faleminderit Angela Merkel 🇦🇱🤝🇩🇪 Auf Wiedersehen Angela👋

✈️ Rinas – Mirupafshim dhe faleminderit Angela Merkel 🇦🇱🤝🇩🇪Auf Wiedersehen Angela👋

Posted by Edi Rama on Tuesday, September 14, 2021

Related posts

Komiteti Teknik i Ekspertëve: Orari i muzikës shtyhet deri në orën 23:00

N E

I nxehti përvëlues përfshinë Shqipërinë, temperatura deri në 41 gradë Celsius

D V

Para ardhjes në Shqipëri, afganët strehohen përkohësisht në bazën amerikane në Gjermani

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com