Agjencia Zhurnal.mk
Showbiz

Angelina Jolie për gratë që abuzohen gjatë festave: Përpiquni të gjeni dikë dhe të lidheni për raste urgjente

Aktorja e njohur, Angelina Jolie, së fundmi ka përçuar një mesazh të fuqishëm ndaj grave.

Kjo pati të bëjë me ato që abuzohen gjatë festave, ndërsa Jolie bëri thirrje që të mos heshtin, shkruan Daily Mail.

Si pjesë e detyrave të saj të United Nation për fushatën e saj 16 Ditëve të Aktivizmit, tha se gratë duhet të “flasin me dikë, të përpiqen të gjejnë aleatë dhe të lidhen për raste urgjente”.

Në këtë mënyrë ajo tregoi se të abuzuarat bëjnë përpjekje për të mbrojtur veten dhe fëmijët e tyre mes situatave potencialisht të dhunshme.

Ndërkohë, për të tjerët persona aktorja kërkoi që të kenë durim, teksa dëgjojnë historitë e trishta të dikujt tjetër.

Në këtë mënyrë, sipas saj, do të mund të ndihmojnë personat që abuzohen në mënyra të ndryshme.

Postime të ngjashme

Çmenduria e Ibrahimovicit në “Sanremo”, suedezi udhëtoi 60 kilometra me motorin e një tifozi të Milanit për të arritur në festival pasi ngeci në trafik

S.B.

Ermal Meta shkëlqen në “Sanremo 2021”, renditet i pari në listën e interpretuesve të gjysmëfinales

S.B.

Arday dhe Leron sjellin bashkëpunimin e ri “Whoopty Remake”

S.B.

Xheri bën dedikim prekës për Cekën pas ndarjes nga jeta: Lamtumirë ikona e kuzhinës shqiptare

S.B.

Rita Ora shkëlqen me dukjen në emisionin e mëngjesit në Australi, merr vëmendjen e kalimtarëve të rastit në Sydney

S.B.

Bebe Rexha publikon këngën e re “Sacrifice”

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...