Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Angellov: Për momentin nuk ka nevojë për aktivizimin e spitalit “Malla Bogorodica”

Zhurnal Ads

Shkup, 2 dhjetor, zhurnal.mk – Drejtori i Shtabit të Krizës pranë Qendrës për Menaxhim me Kriza, Stojançe Angellov në konferencën e sotme për shtyp deklaroi se për momentin nuk ka nevojë për aktivizimit e Spitali “Malla Bogorodica”, që ka kapacitet prej 100 shtretërve për pacientë me Covid-19.

“Institucionet e Shëndetit Publik që janë në funksion të kovid-qendrave për momentin kanë në dispozicion numër të mjaftueshëm të shtretërve dhe për momentin nuk kemi nevojë të patjetërsueshme për akomodim në objektin e vjetër të Sistinës. Ka mundësi që të paraqitet nevoja për aktivizim të këtij spitali, në këtë rast Shtabi Kryesor do të merr vendim të menjëhershëm. Për momentin Shtabi pret kërkesë nga Ministria e Shëndetësisë, për formalizim të bashkëpunimit me institucionet private shëndetësore”, tha Angellov duke shtuar se për momentin ka më shumë se 200 krevate të lira në të gjithë vendin, dhe më shumë se 40 krevate vetëm në Shkup.

Angellov tha se po vazhdojnë punimet për vendosjen e sistemit të oksigjenit dhe pajisjeve tjera për trajtim të pacientëve me Covid-19.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Për një muaj mbi 1.820 kontrolle dhe ekzaminime në ambulancën mobile të Klinikës së Pulmologjisë

E.E.

1068 të shëruar dhe 929 raste të reja me Covid 19

T E

OETM: Masat nga seti i katërt të vlejnë edhe për kompanitë që e kanë zvogëluar numrin e të punësuarve

E.E.

Lukarevska: Këtë muaj do të publikohen kompanitë që nuk do t’u japin ndihmën punëtorëve

T E

Shilegov fjaloset me zjarrfikësit: Nëse doni shkoni, do të punësojmë të tjerë

admin

VMRO-DPMNE sot proteston për të mbrojtur Goce Dellçevin dhe për të mbështetur anëtarësimin në BE

Z H
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...