Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Angellovski: Kontrollet e përforcuara në trafik i kanë ulur aksidentet në trafik

Zhurnal Ads

Shkup, 2 dhjetor, zhurnal.mk – Kontrollet e përforcuara në trafik i kanë anuluar aksidentet në rrugët në shtet, deklaroi zëdhënësi i MPB-së Toni Angellovski.

Në konferencën për shtyp në Manastir ai konfirmoi se informacioni është bazuar në analizat e deritanishme në MPB.

“Deri më tani masat e zbatuara rezultojnë me uljen e shkeljeve në trafik, ndërsa kemi ulje të të aksidenteve. Ky është qëllimi kryesor i kontrolleve të përforcuara. Analizat e deritanishme tregojnë se kemi ulje në aksidentet në rrugë”, deklaroi Angellovski.

MPB vazhdoi me kontrollet e përforcuara në trafik, ndërsa sot dhe dje kontrollet e përforcuara po kryhen në Manastir dhe Prilep.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

16 qendrat për Covid do të jenë gati për 2 muaj

T E

Shilegov: Do të kërkojmë me decentralizimin që Qyteti i Shkupit të marrë juridiksionin mbi komunat e Shkupit

E.E.

Mariçiq me rastin e Ditës evropiane të drejtësisë: Gjyqësia tregoi se mund të funksionojë online

admin

Sanksionohen 281 shoferë në Shkup

T E

Nga java e ardhshme Qeveria fillon emërimin e drejtorëve

T E

Kuvendi votoi ligjin për fundjavë pa TVSH, ASH-Alternativa dhe Levica të përmbajtur

Z H
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...