Agjencia Zhurnal.mk

Angellovski: MBP nuk i dënon vozitësit që të mbush arkën e shtetit

Shkup, 13 janar, zhurnal.mk – Zëdhënësi i MPB-së, Toni Angellovski sot ka qenë mysafir në “Utrinski Brifing” ku ka folur për sigurinë e rrugëve në Maqedoninë e Veriut, transmeton Zhurnal.

Sip thotë ai, e njejta po përmirësohet dhe po ulet numri i përgjithshëm i aksidenteve rrugore.

“Nuk mund të themi se mund të jemi të kënaqur nga numrat e tillë, sepse edhe një viktimë e vetme e aksidentit rrugorë është numër i madh. Që të ulen këto numra, MPB po përpiqet me aq sa ka mundësi më shumë të ndikon në aksionet preventive. Ne nuk i dënojmë vozitësit që ta mbushim buxhetin. Dënimet janë që të sanksionohen dhe të vetëdijësohen”, potencoi Angellovski.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

XH.I

Lajmet e fundit

Loading...