Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Angelov: Mbaroi koha kur thyeja tjegulla me kokë, tani udhëheq me Shtabin Kryesor për Menaxhim me Kriza

Shkup, 21 nentor – Pas shpalljes së gjendjes së krizës, ushtrues detyre drejtor i Shtabit Kryesor për Menaxhim me Kriza është emëruar Stojançe Angellov.

Ai përmes profilit të tij në Facebook ka informuar për emërimin e tij duke kërkuar që edhe qytetarët të kyçen në menaxhimin e krizës së shkaktuar nga pandemia Covid-19, duke shkruar për ide dhe vërejtje në faqen e QMK-së.

“Të dashur miq të FB! Mbaroi koha kur thyeja tjegulla me kokë, tani udhëheq me Shtabin Kryesor për menaxhim të krizës të shkaktuar nga Covid 19. Për punë më të suksesshme të Shtabit të Kryesor, përveç pjesëmarrjes së shumë ekspertëve nga institucione të ndryshme, janë të mirëseardhura të gjitha idetë tuaja konstruktive, vërejtjet, këshillat dhe kritikat, të cilat mund t`i shkruani në faqen e Qendrës për Menaxhim me Kriza”, ka shkruar Angellov.

Postime të ngjashme

Në fshatin Nerasht u mbajt kuvendi i nëndegës së Lëvizjes BESA

Dafina Vidishiqi

Mungojnë punëtorët në Maqedoni, sindikata: Situata alarmante, paguani punëtorët sa duhet

Dafina Vidishiqi

Vazhdon çmontimi i anijeve në lumin Vardar

Dafina Vidishiqi

Palmer: Me rëndësi është të përshpejtohet aderimi i Maqedonisë së Veriut në BE

Dafina Vidishiqi

“Muhafizi i 200 hafizave i’a dorëzoi shpirtin krijuesit të vet”

Dafina Vidishiqi

Hysni Ismaili pjesëmarrës në Sesionin e tetë plenar të Bashkëpunimit të Evropës Juglindore që mbahet në Antali të Turqisë i ri

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...