Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Angelovski: Kjo fitore është për popullin

Përfaqësuesja e Maqedonisë shënoi një fitore të madhe në Duisburg, duke mundur GJermaninë me 2-1. Pas ndeshjes trajneri Igor Angelovski, nuk fshehu kënqësinë dhe uroi futbollistët për arritjen e madhe. Është disfatë e parë për Gjermaninë pas 20 vite në elimnatoret e Botërorit, ndërsa Pandev dhe Elmas ishin autor të golave, ndërsa Bardhi dhe Ademi ishin në rolin e asistuesit.

“Këta djelmosha edhe njëherë e bën krenar Maqedoninë, kundër kampionit katërfisht të botës dhe tri herë kampion të Evropës. Tradita 20 vjeçare pa disfatë. E kush tjetër përpos ata që të ndërprejnë këtë traditë? Ata janë heronjët tanë sportive, ata jan futbollistët që kanë ngritur kombin në këmbë, ashtu që Maqedoni festo dhe gëzoju për këta heronj. Kjo fitore është sit ë ishte në Kampionat Evropian. Asnjëherë më parë nuk kemi mundur një kombëtare me aq tituj. Jam i kënaqur që punojë me këto futbollist. Tani duhet të pushojë, pasi që nuk jemi të vetëdijshëm për atë që kemi bërë. Ky triumf është për të gjithë, por edhe për ata që kanë siguruar këtë sukses, që të kuptojnë se çka kmi bërë. Mirë e dini se kush janë ata. Nëse një Joakim Love u afrua dhe uroi për punën pesëvjeçare, atëherë shpresojë se të gjithë do të kthjellën se çka kemi bërë dhe çfarë ekipi është ky. Mirëpo kjo fitore është për për popullin,” tha mes tjerash Angelovski.

Postime të ngjashme

Salah bën thirrje të ndalen vrasjet e të pafajshmëve në Palestinë: Mjaft është mjaft

Z H

Mbaron sezoni për Ibrahimovicin, vëmendja te Kampionati Evropian

Z H

Manchester City fiton kampionatin, Guardiola: Sezoni më i vështirë

Z H

Laport merr nënshtetësinë, do të luajë për Spanjën

Z H

Busquets beson se lufta e Barcelonës për titullin në La Liga ka mbaruar

Z H

Reali humb Mendin deri në fund të sezonit

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...