Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Angelovski: Kontrollet e përforcuara në trafik i kanë ulur aksidentet në trafik

Zhurnal Ads

Shkup, 2 dhjetor – Kontrollet e përforcuara në trafik i kanë anuluar aksidentet në rrugët në shtet, deklaroi zëdhënësi i MPB-së Toni Angellovski.

Në konferencën për shtyp në Manastir ai konfirmoi se informacioni është bazuar në analizat e deritanishme në MPB.

“Deri më tani masat e zbatuara rezultojnë me uljen e shkeljeve në trafik, ndërsa kemi ulje të të aksidenteve. Ky është qëllimi kryesor i kontrolleve të përforcuara. Analizat e deritanishme tregojnë se kemi ulje në aksidentet në rrugë”, deklaroi Angellovski.

MPB vazhdoi me kontrollet e përforcuara në trafik, ndërsa sot dhe dje kontrollet e përforcuara po kryhen në Manastir dhe Prilep.

Kontrollet e përforcuara në trafik të MPB-së do të vazhdojnë.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Zaev: Ëndrra e gjeneratës së kaluar për shtete të pavarur dhe të lirë, u realizua

E.E.

z.Ahmeti me “kalamaj” nuk mbahet pushteti, gabimi i Grubit do të kushton shumë!

R ZH

707 gjoba për mos mbajtjen e maskës

T E

Ahmeti shprehë ngushëllime për ndarjen nga jeta të Enver Maliqit

Z H

Moti sot në Maqedoni të Veriut

Z H

Ministri Shaqiri takon ministren Kushi, e uron për pozitën e re

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...