Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Angjushev mohon akuzat për vajin e rrezikshëm, “kërcënon” gazetarët

Shkup, 18 maj – Koço Angjushev, përmes kompanisë BRAKO, demanton se është përgjegjës apo se ka lidhje me importin apo shfrytëzimin e vajrave toksike. Angjushev madje njofton padi kundër laboratorit hulumtues të reporterëve për shkak të siç thotë konkluzioneve tendencioze dhe të pavërteta në emisionin e MTV-së.

Nga BRAKO pohojnë se nuk janë konsumatorë i madh i mazutit që e kanë marrë nga EUROTIM, por se kanë shfrytëzuar rreth 100 tonelata mazut. Konsiderojnë se mund ta shfrytëzojnë mazutin sepse është i miratuar dhe i lëshuar në qarkullim nga organet përkatëse. Kurse, sa për takimin mes Angjushevit dhe pronarit të HEFA OIL, Ahmetoviqit, sipas përgënjeshtrimit, ai ka qenë në takim në Qeveri si përfaqësues i shoqërisë së Odave Biznis Centar nga Bosnja- thuhet në demantin e kompanisë së Angjushev “BRAKO”.// Alsat-M

Postime të ngjashme

Shkupi i hutuar, njëkohësisht është optimist por edhe pesimist për zgjidhje me Bullgarinë

Bekim Laçi

Hapet zyrtarisht ambasada e Maqedonisë së Veriut në Bratislavë

Zekirija Haxhiu

Taksë ekologjike për derivatet dhe zvogëlim të TVSH-së për energjinë elektrik

Zekirija Haxhiu

Peloni: Duam marrëdhënie të mira me vendin fqinj

Zekirija Haxhiu

Stefoska: Kemi dërguar një letër interesi për programin e ri të BE-së për kulturë

Zekirija Haxhiu

Përsëri asnjë viktimë nga Covid në Maqedoni, shënon 29 raste të reja

Zekirija Haxhiu

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...