Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Angli 0-0 Skoci, notat e lojtarëve: James dhe Mount më të mirët

Anglia dhe Skocia kanë ndarë pikët në ndeshjen e xhiros së dytë të vlefshme për Grupin D të Kampionatit Evropian.

Dy rivalët e përbetur kanë zhvilluar një ndeshje shumë të luftuar, por që në fund munguan golat dhe ndeshja përfundoi ashtu siç filloi me rezultat të barabartë 0-0.

Të dyja ekipet kombëtare patën raste të mira shënimi, por që gola nuk pati.

Dyshja e Chelseat, Reece James dhe Mason Mount ishin dy lojtarët me notat më të mëdha te Anglia.

Ndërkohë te skocezët qendërmbrojtësi Grant Henley mori notën më të lartë.

Pas dy xhiroeve, Anglia ndanë pozitën e parë me Republikën Çeke me nga katër pikë, derisa Skocia është e fundit me një pikë. 

Postime të ngjashme

Bersnt Celina me probleme në zemër, tre muaj do të qëndrojë jashtë fushave

D V

Real Madridi e njofton Milanin për çmimin e Iscos

D V

Arteta thotë se Xhaka nuk do të largohet nga Arsenali: Është lojtar kyç i skuadrës

D V

Interi ka refuzuar tri oferta për Lautaron, iu bën me dije çmimin e futbollistit ekipeve të interesuara

D V

Milani kërkon një tjetër sulmues, në ofensivë për Alexander Sorloth

D V

Rritet numri i të infektuarve me COVID-19 në Lojërat Olimpike të Tokios, shifër alarmante

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...