“Anglia më e fortë”, Sheva: Episodet vendosën ndeshjen, më i miri u dëmtua

Ukraina luajti për herë të parë në histori një ndeshje çerekfinale në Europian. Djemtë e Andriy Shevchenkos zhvilluan një pjesë të parë pozitive, por në fund u mposhtën 4-0 nga Anglia, që siguroi kalimin në katër ekipet më të mira të Euro 2020.

 

Trajneri i Ukrainës analizoi disfatën e thellë ndaj “Tre Luanëve” në prononcimin e dhënë për mediat, ku ndër të tjera tha: “Ndeshja u vendos nga episodet. Anglia është shumë më e fortë se ne, por episodet ndikuan.

Ne humbëm qendërmbrojtësin që mund t’u shkaktonte probleme atyre (Kryvtsov). E vërtetë që ndodhi një rënie përqendrimi në goditjet standarte, e paguam shtrenjtë një gjë të tillë.

Ukraina ka zhvilluar një Europian të shkëlqyer, pavarësisht vështirësive dhe mungesave, kemi zhvilluar një futboll të bukur“, deklaroi Sheva, ish-sulmuesi i madh.

Related posts

Januzaj i shënon gol Monacos

D V

Kane: Të humbësh në finale është ndjenja më e keqe në botë

Z H

Southgate: Finale epike ndaj Italisë, Danimarka shumë e nënvlerësuar!

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com