Anglia skuadra e vetme që ende nuk ka pësuar gol në “Euro 2020”

Anglia sonte siguroi kalimin në gjysmëfinale të Kampionatit Evropian pasi mposhti Ukrainën 4-0.

 

Kombëtarja e Anglisë ka mposhtur Ukrainën 4-0, duke siguruar kështu kualifikimin në gjysmëfinale të Kampionatit Evropian.

Anglia është skuadra e vetme që pas pesë ndeshjeve të zhvilluara në këtë Kampionat nuk ka pësuar gol, 450’ minuta pa pranuar gol.

Anglezët e nisën me fitore ndaj Kroacisë 1-0, më pas barazuan pa gola kundër Kroaciës, fituan 1-0 me Çekinë, 2-0 triumfuan ndaj Gjermanisë, dhe sonte shkatërruan Ukrainën 4-0.

Pesë ndeshje, katër fitore, një barazim, tetë gola të shënuar, zero të pësuar nga anglezët

Related posts

Tuchel: Lukaku gati për Arsenalin, na duhej një sulmues si ai – këtë vit jemi edhe më të fortë

D V

Conor McGregor përjashtohet nga UFC deri në vitin 2022 pas trilogjisë me Poirier

D V

Prezervativi e ndihmoi të fitonte medalje: Atletja i çudit të gjithë në Tokio 2020

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com