Anketa e BRIMA-së: Bilall Kasami me 4.4% Ziadin Sela me 4.1%

Shkup, 20 shtator – Brima Gallup sot ka publikuar një anketë për rejtingjet e partive politike. Në bllokun maqedonas, LSDM-ja po prijnë karshi VMRO-së. Në bllokun shqiptar, BDI-ja e Ahmetit është e para, duke u ndjekur nga ASH-ja e Selës dhe nga BESA.

Brima ka publikuar edhe rejtingjet e liderëve, ku siç duket ka një ndrsyhim. Në anketën e Brimas Ali Ahmeti është i pari me me 5.9%, duke u ndjekur nga kreu i Besës, Bilall Kasami me 4.4%. Në vendin e tretë sipas anketës radhitet Ziadin Sela me 4.1% dhe Afrim Gashi me 0.4%.

Sipas Brimas, kjo anketë është zhvilluar në teren pas nisjes së fushatës për zgjedhjet lokale.

Related posts

Salihu: Edhe partizanët e Shkupit ishin më gjithëpërfshirës sesa “Qyteti i Gjelbër Human”

Z H

Akademiku Muhiç: Gjenocidi nuk ‘ndodhi’, ai ishte i organizuar

D V

Diplomati i arrestuar në Serbi, Dimitrov: Nuk e di kush e ka vazhduar mandatin

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More