Anketa e fundit/ Idri Istrefi nga opozita shqiptare fiton Strugën

Strugë, 26 shtator – Në anketën e fundi të Institutit për hulumtime Politike dhe Qeverisje të Mirë në Strugë zgjedhjet pritet ti fitoj kandidati i opozitës shqiptare nga koalicioni ASH/AA, Idri Istrefi.

Në të dhënat e përgjithshme që ka nxjerr kjo anektë Idri Istrefi nga ASH/AA ka marrë mbështetje prej 23.0 %, ndërsa kreu aktual i Strugës, Ramiz Merko ka marrë vetëm 16.3 përqind mbështetje nga të anketuarit.

I treti në anketë rënditet Dimçe Shipinkarovski nga LSDM.

Instituti për hulumtime Politike dhe Qeverisje të Mirë në anketën e fundit në nivel republikan nxori fitues VMRO DPMNE në bllokun politik maqedonas, ndërsa fitore të ASH në bllokun politik shqiptar. /in7.tv

Related posts

KRRE: Prej nesër ngrohje qendrore për shkupjanët

D V

Bexheti: Përfunduam bekatonizimin e dy rrugicave në vendbanimin Rashçe (FOTO)

R Zh

Fajnans think për Raportin e KE-së: Vlerësimi për ambientin ekonomik është dukshëm i përmbajtur

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More