Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Anketa e re e Brima Gallup: BESA vazhdon të ngrihet (Foto)

“Brima Gallup” së fundmi ka publikuar një anketë me qytetarët për rejtingun e partive politike. Tek blloku shqiptar, e para vazhdon të jetë BDI-ja me 6.3%, e ndjekur menjëherë nga koalicioni opozitar me 5.9%, ndërsa Lëvizja BESA me 3.9%. Në anketat e fundit të publikuar nga instutet amerikane, Lëvizjen Besa e nxjerrin si parti e cila ka më së shumti rritje në elektoratin shqiptar.

Ndërsa, në pyetjen “Nëse mbahen zgjedhjet parlamentare sot, për cilën parti politike do të votonit në kampin maqedonas?” 18.9 përqind e të anketuarve thanë se do të votonin për LSDM, ndërsa 16.3 përqind thanë se do të votonin për VMRO-DPMNE.

Postime të ngjashme

Ganiu uron ditën e kryengritjes dhe Republikës së Krushevës

Z H

Shënimi i 118-vjetorit të Republikës së Krushevës dhe 77-vjetorit të Mbledhjes së parë të KAÇKM-së

Z H

Pendarovski: T’i tejkalojmë ndasitë dhe të bashkohemi rreth idealeve të Ilindenit

Z H

Osmani: Ilindeni, festë që do të na bashkojë

Z H

SHBA-të urojnë gjithashtu ditën e Ilindenit

Z H

Një orë pritje në kufirin Maqedoni-Greqi

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...