Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Ankimimi i PS, KAS hedh shortin për fletën e votimit të 25 prillit, ja kush u zgjodh relator

Komisioni i Ankimeve dhe Sanksioneve ka hedhur shortin për caktimin e relatorit të ankesës së PS për fletën e votimit të 25 prillit të caktuar nga Ilirjan Celibashi.

PS e ankimoi këtë vendim pasi kërkon emrat e kandidatëve me numra e jo me emra.

Realtor i çështjes është zgjedhur Koli Bele teksa KAS pritet në vijim të japë një vendim nëse do të rrëzojë ose jo ankesën e PS për këtë fletë votimi.

Nga ana tjetër edhe PD nuk ka qenë plotësisht dakord me fletën e votimit të Celibashit pasi ka kërkuar një fletë vertikale e jo horizontale.

NJOFTIMI NGA KQZ

Komisioni Ankimimeve dhe Sanksioneve ditën e premte, datë 02.04.2021 në orën 09:00 do të zhvillojë mbledhjen për hedhjen e shortit për caktimin e relatorit të Kërkesës Ankimore nr. 08, të depozituar pranë KQZ-së në datën 01.04.2021 nga subjekti Partia Socialiste e Shqipërisë, me objekt “Ndyshimin e vendimit nr. 198, datë 01.04.2021”Për miratimin e përmbajtjes së fletës së votimit për zgjedhjet për Kuvendin e Shqipërisë të datës 25 prill 2021” dhe miratimin e fletës së votimit për 12 qarqet e Republikës së Shqipërisë për zgjedhjet për Kuvendin të datës 25 prill 2021 sipas variantit kun ë përmbajtje të fletës së votimit kandidatët identifikohen me numra”.

Postime të ngjashme

KQZ certifikon rezultatin e zgjedhjeve të 25 prillit në Shqipëri

Bekim Laçi

Rama në Shkup: Nuk jemi ne ata që dështuam, ky është mossukses i BE-së

Bekim Laçi

Flet çifti që u terrorizua nga pronarët e hotelit në Shqipëri

Bekim Laçi

Diell dhe temperatura deri në 40 gradë

Bekim Laçi

“Punë të denjë dhe të ardhme të sigurt”/ Rama prezanton Portalin Kombëtar të Punësimit

Bekim Laçi

Certifikimi i “25 prillit”, KSHZ mblidhet sot për të zyrtarizuar mandatet e partive dhe deputetët

Bekim Laçi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...