Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Ankohen edhe avokatët e Krasniqit e Selimit, kërkojnë kohë për t’i analizuar provat e Prokurorisë

Prishtinë, 18 nëntor, Zhurnal.-ks – Avokatët e ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës janë ankuar lidhur me mënyrën e zhvillimit të çështjes kundër klientëve të tyre në procesin e Dhomave të Specializuara.

Në konferencën e sotme statusore, avokati i Hashim Thaçit, David Hooper dhe avokati i KAdri Veselit, Ben Emmerson kanë shprehur pakënaqësi dhe janë shprehur të zhgënjyer për procesin hetimor.

Kërkojnë nisjen e gjykimit në qershor të vitit 2021, Avokatët kundërshtojnë Prokurorinë e Speciales

Të tilla vërejtje patën edhe avokatët e Selimit e Krasniqit.

“Këto parashtrime nuk marrin parasysh të drejtën e të akuzuarit për proces të drejtë gjyqësor… Ne duhet të kemi kohë të mjaftueshme”, tha avokati i Rexhep Selimit.

Ndërsa avokatja e Jakup Krasniqit, përmendi edhe mjetet e mjaftueshme që po ashtu tha se nevojiten për të analizuar provat.

“Ne na duhet kohë e mjaftueshme dhe po ashtu mjete të mjaftueshme”, tha ajo.

Postime të ngjashme

Shefqet Krasniqi infektohet me COVID-19

Dafina Vidishiqi

‘Fyerje, provokime dhe tone të larta gjatë takimit Kurti-Vuçiq në Bruksel’

Dafina Vidishiqi

Limaj për takimin e Kurtit me Vuçiq: I shkeli premtimet

Dafina Vidishiqi

Mustafa: Çështjen e Kosovës nuk e zgjidhin as katër apo 400 propozime të Kurtit, pa SHBA-të është askushi në dialog

Dafina Vidishiqi

Vuçiq kërkon hapjen e arkivave të UÇK-së

Dafina Vidishiqi

Ferdonije Qerkezi mirëpret dialogun për të pagjeturit: Pa bisedime asgjë nuk mund të bëhet

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...