Anne-Marie tregon për betejën e vazhdueshme me peshën: Kisha çrregullime në ushqim

Në skenë Anne-Marie ngre besimin si një nga yjet e muzikës pop më të dashur në Mbretërinë e Bashkuar, me gjashtë këngët kryesuese në top-lista dhe dy albume të suksesshëm.

 

Por ajo zbuloi se ka luftuar gjatë gjithë jetës së saj për t’u pajtuar me pamjen e saj – duke çuar në ndalimin e ngrënies dhe blerjen e pilulave të rrezikshme në internet, shkruan The Sun.

Këngëtarja e “Ciao Adios” ka shkruar një libër të ri, “Ti meriton më mire”, për të ndihmuar lexuesit të kapërcejnë demonët e tyre. Në të, ajo kujtoi betejat e saj.

Foto: Getty

Duke shkruar për çështjet e saj me ushqimin, Anne-Marie tha se kishte një frikë nga të vjellat që në moshë të re dhe do t’i kufizonte ushqimet e saj në sandwich dhe patate të skuqura.

Kur ishte 16 vjeç, ajo tha se pesha e saj filloi të binte.

“Ndalova së ngrëni siç duhet. Unë u bëra vërtetë e dobët – jo e shëndetshëm”, shkruan Anne-Marie në librin e saj.

Pastaj, në moshën 22 -vjeçare, ajo filloi të përdorte pilula nga interneti në përpjekje për të shtuar peshë kur shkoi në turne me Rudimental.

“Isha e fiksuar pas të qenit e hollë, por fillova të vërej se vajzat që i konsideronin tërheqëse ishin të plota”, vazhdoi këngëtarja.

Foto: BRIT Awards

“Sigurisht, unë e ndryshova plotësisht qasjen time brenda natës. Fillova të blija pilula nga interneti që më bënë të shtoja në peshë. Ishte qesharake dhe e rrezikshme”.

Në libër, ajo ofron tregues dhe informacion për të ndihmuar lexuesit gjatë betejave të tyre.

Ajo zbuloi se pas publikimit të albumit të saj debutues “Speak Your Mind” në 2018, ajo shkoi për të parë një terapist të sjelljes.

Foto: Getty

“Isha aq e trishtuar sa nuk mund të qaja. Shkova te një terapist CBT për herë të parë. Ajo më tha se isha në prag të një shkatërrimi të plotë dhe se isha në depresion të madh”, tha Anne-Marie.

“Ndalova së punuari për pak, tërhoqa seanca regjistrimi dhe qëndrova në shtëpi”.

Anne-Marie tha se ajo vazhdoi të gjente një terapiste që ndihmoi në ndryshimin e jetës së saj për mirë dhe tani po ndan këshillat e saj me lexuesit për të përballuar sfidat, përfshirë shkrimin e listave të asaj që ju bën të ndiheni më mirë dhe vendosjen e synimeve.

Ajo shton se të vizitosh një terapist çdo javë e ka ndihmuar atë në shumë mënyra. 

Related posts

Lori Hoxha zbulon frikën e saj më të madhe

D V

Raiden filloi kopshtin dhe Jona Spahiu nuk mund t’i fshihte ato që përjetoi në këtë ditë

D V

Adelina Ismaili sot dëshmon në gjykimin ku Enver Sekiraqa akuzohet se nxiti vrasjen e Rizës

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More