Agjencia Zhurnal.mk
Kulturë

Ansambli i këngëve dhe valleve publikon projektin dedikuar Jusuf e Bardhosh Gërvalla e Kadri Zeka

Ekskluzivisht për Flakën e janarit2021 Ansambli shtetëror i këngëve dhe valleve popullore shqiptare në R.M.V sjell këngën “Për ju qanë janari” dedikuar trinomit Jusuf e Bardhosh Gërvalla e Kadri Zeka.

Këtë këngë tenori Shkodran Tolaj, aktualisht drejtor i Ansamblit e intepretoi në vitin 2013 në Gjilan i cili mori çmimin e parë.

Sivjet e solli ndryshe në pėrcjellje të orkestrës dhe solistëve.

Ndiqeni linkun e mëposhtëm

Ekskluzivisht për Flakën e janarit-2021 Ansambli shtetëror i këngëve dhe valleve popullore shqiptare në R.M.V sjell këngën "Për ju qanë janari" dedikuar trinomit Jusuf e Bardhosh Gërvalla e Kadri Zeka.

Ekskluzivisht për Flakën e janarit-2021 Ansambli shtetëror i këngëve dhe valleve popullore shqiptare në R.M.V sjell këngën "Për ju qanë janari" dedikuar trinomit Jusuf e Bardhosh Gërvalla e Kadri Zeka.

Posted by TV21 on Monday, January 18, 2021

Postime të ngjashme

“Berlinale 2021” në modusin e pandemisë

S.B.

Gani Mehmetaj fiton çmimin ‘Kadare’ për vitin 2020

S.B.

Ndahen “Golden Globes”, ja filmat që triumfuan këtë vit

S.B.

“Ua dedikojmë këtë film shqiptarëve, një prej kombeve më mikpritës”

S.B.

366 filma në garë për “Oscar”

S.B.

“Golden Globes” Fituesit do t’i presin trofetë nga shtëpitë

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...