Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Antikorrupsioni: Dorëheqja e Rashkovskit nuk ndikon në hetimet tona

Shkup, 14 prill – Zhurnal.mk – Antikorrupsioni informon se dorëheqja e Dragi Rashkovskit nga funksioni sekretar për monitorim dhe mbështetje të institucioneve gjatë realizimit të programit të Qeverisë, nuk do të ndikojë në veprimet që do të ndërmer komisioni gjatë hetimeve, informon Zhurnal.

“Antikorrupsioni informon se dorëheqja e sekretarit gjeneral të Qeverisë, nuk ndikon në punën e lëndëve e përmendura. Procedura do të vazhdojë në përputhje me kompetencat dhe procedurat e KSHPK-së”, thonë nga Antikorrupsioni.

Përpos furnizimit të softwerit, Antikorrupsioni e ka nën hetim edhe pasurinë e Rashkovskit.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Teuta Arifi inspekton nga afër punimet në Çarshinë e Epërme

Dafina Vidishiqi

Të shtëna me armë zjarri në Çarshi të Shkupit

Dafina Vidishiqi

Hungaria hapi Konsullatë në Maqedoni

Dafina Vidishiqi

RMV, padi ndaj tetë personave për armëmbajtje, terrorizëm e luftime për ISIS në kuadër të rastit “Qelia”

Dafina Vidishiqi

Filipçe: Në shtator, nxënësit mund të kthehen në bankat e tyre

Dafina Vidishiqi

Zaev: Te ne kanë ndikim forca dhe palë të treta

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...