Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Antikorrupsioni dyshon se partitë kanë keqpërdorur buxhetin për fushatë zgjedhore

Zhurnal Ads

Shkup, 21 tetor, zhurnal.mk – Komisioni Shtetërorë për Parandalimin e Korrupsionit dyshon se disa parti politike kanë shfrytëzuar fonde buxhetore për financimin e fushatës politike.

“Disa nga partitë, duke mos pasur burime të mjaftueshme edhe nga llogaritë e rregullta por edhe nga llogaritë për zgjedhje, kanë marrë para nga buxheti dhe i kanë përdorur ato si donacion për të financuar fushatën zgjedhore të partisë”, tha Katica Nikolovska nga Antikorrupsioni.

Siç shpjegoi Nikollovska, hapi tjetër është që Enti Shtetërorë për Revizionit të hetojë dyshimet e dokumentuara.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Rriten çmimet e derivateve të naftës

E.E.

Zaev – Micotakis: Partneritetin e transformuam në aleancë me anëtarësimin e vendit tonë në NATO

Z H

Ndihmë prej 200 mijë euro për zejtarët

E.E.

Filipçe: Kanë arritur disa frigoriferë që duhet të mbahen vaksinat Fajzer

T E

Edhe përkundër largimeve të shumta nga Ballkani, mungesë e madhe e infermierëve në Gjermani

T E

Zv.ministri Nuhiu: Regjistrimi i mërgimtarëve prioritet (Video)

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...