Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Antikorrupsioni sot mban seancë, diskuton për rregullat e rasteve të konfliktit të interesave

Shkup, 27 nëntor, zhurnal.mk – Komisioni Shtetëror për Parandalimin e Korrupsionit sot do të mbajë seancë.

Pritet që Komisioni të debatojë për miratimin e metodologjisë për rishikimin e legjislacionit dhe udhëzimit praktik për rregullat e zbulimit dhe menaxhimin ad-hok të rasteve të konfliktit të interesave për anëtarët e Qeverisë.

KSHPK paralajmëroi se në seancë do të veprojë edhe mbi lëndët e Planit Vjetor për monitorimin e situatës së pronës dhe interesave si dhe lëndë konkrete.

Postime të ngjashme

Reagon Qeveria: Nuk ka negociata për identitetin dhe gjuhën maqedonase

R Zh

Një i burgosur nga Nagoriçani i Vjetër është gjetur i vdekur në burgun “Kshanje”

R Zh

Mbi 10 mijë maqedonas marrin dozën e dytë të vaksinës ndaj COVID-19 në Serbi

R Zh

VMRO-DPMNE: Pasaportat iu dhanë mafiozëve botërorë

R Zh

Filipçe: Është evidentuar edhe një pacient me llojin indian të coronavirusit

R Zh

Takim i presidentit Pendarovski me Patriarkun ekumenik Bartolomeu

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...