Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Antikorrupsioni vitin e ardhshëm do të inspekton pronën e 15 kryetarëve të komunave

Shkup, 29 dhjetor, zhurnal.mk – Komisioni për Antikorrupsion vitin e ardhshëm do të inspekton gjendjen e pronës të 15 kryetarëve të komunave, funksionarëve shtetërorë, por edhe kryetarëve të Gjykatave administrative, të cilët mbetën për këtë vit, transmeton Zhurnal.

Antikorrupsioni e miratoi planin për vitin e ardhshëm. Deri më tani nuk është e njohur se cilët kryetarë të komunave do të kalojnë filtrin e Antikorrupsionit. I vetmi që dihet është për kryetarin e Qytetit të Shkupit, Petre Shilegov.

Procesi i hetimit do të jetë i njejtë sikur në të kaluarën, gjegjësisht do të shihen edhe ankesat e marrura nga qytetarët.

Kryetarja Biljana Ivanovska tha se ky hetim do të jetë në prag të zgjedhjeve lokale të cilat duhet të mbahen në tetor vitin e ardhshëm.

Antikorrupsioni miratoi edhe planin për furnizime publike. 54 milion denarë do të ndahen për mallëra dhe shërbime, ndërsa një pjesë e madhe e këtyre të hollave janë për furnizimin për softver të ri.

Postime të ngjashme

Bilall Kasami: 2 deputetë të opozitës shqiptare do t’i bashkohen shumicës

R Zh

Editorial në News Week / Biden të luftojë për drejtësinë në Ballkan

R Zh

Ministri Hoxha takon prodhuesit e orizit

T E

Votëbesimi i Qeverisë mund përsëri të vendoset në test, pa kaluar 90 ditë

T E

Zjarr tek liqeni Treska, dyert e mbyllura e zjarrfikësit nuk mund të hyjnë?

T E

Kasami: Grafa etnike do të bëhet realitet

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...