Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Antikorruspioni kërkon që Merko të përgjigjet penalisht

Shkup, 22 korrik – Komisioni Antikorrupsion kërkon që kryetari aktual i Komunës së Strugës Ramiz Merko të përgjigjet penalisht për sjellje të pahijshme financiare të konfirmuar në hetimin e tyre.

Përgjegjësia penale gjithashtu kërkohet edhe nga kryetari i Gjykatës Penale në Strugë i cili lejoi që buxheti i Komunës të arrinte në 50 milion denarë, edhe pse ishte një nga komunat me më shumë borxhe.

Postime të ngjashme

Ende ka disa vatra aktive të zjarrit në rajonin e Kumanovës

Z H

Pa energji elektrike banorët e Studeniçanit dhe të Karposhit

Z H

MSH: Dje janë vaksinuar 12.939 qytetarë

Z H

Maqedonia me mungesë të zjarrfikësve, automjeteve, aeroplanëve e helikopterëve

Z H

Për të kaluar në Tabanoc pritet deri 40 minuta

Z H

Moti sot me diell dhe shumë i nxehtë, temperaturat deri 42 gradë

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...