Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Anulohet gjykimi për rastin “Talir”

Shkup, 23 shtator, zhurnal.mk – Gjykimi për financimin e jashtëligjshëm të VMRO-DPMNE-së është anuluar. Arsyeja është mungesa e përfaqësuesit të partisë, Naum Stoillkoski. Ai mëngjesin e sotëm ka njoftuar avokatin se nuk është në gjendje të mirë shëndetësore.

Gjykata kërkoi që brenda tre ditëve të ardhshme, zëdhënësi i partisë të dorëzojë dokumentacion nga mjeku. Në Gjykatë nuk u paraqit as përfaqësuesi i dytë, Igor Janushev, i cili sipas mbrojtjes nuk mund të merr pjesë në gjykim pasi tashmë nuk ka funksion partiak.

Ndryshe, për sot Prokuroria kishte ftuar për dëshmitarë katër persona, të cilët do të duhej të dëshmonin rreth pagesës që është bërë nga arka e partisë. Në këtë rast, të akuzuar janë, i arratisuri Nikolla Gruevski, si dhe bashkëpunëtorët e tij më të ngushtë, Mile Janakieski, Kiril Bozhinovski dhe Ilija Dimovski. Seanca e radhës është caktuar për më 21 tetor.

Postime të ngjashme

Më shumë se një dokument për ndryshimin e kufijve në Ballkan, DW përmend luftën

R Zh

Presidenti Pendarovski dekreton Ligjet nga Pakoja e pestë e masave ekonomike

R Zh

Ambasadori i BE-së: Heqja e liberalizimit të vizave nuk diskutohet

R Zh

Regjistrohen 364 raste me Kovid-19 prej 2.379 testimeve, 24 të vdekur, 689 të shëruar

R Zh

Kuvendi i miratoi ligjet nga pakoja e pestë të masave ekonomike

R Zh

Mariçiq kritikon opozitën: Vetëm te ne nuk mund të zbatohet votimi online

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...