Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Anulohet seanca gjyqësore, “Janeva kundër Boki-13”

Shkup, 14 shtator, zhurnal.mk – Gjykimi pas padisë së Katica Janevës kundër Boki 13 për incizim të paautorizuar, sot u anulua. Shkaku hospitalizomi i Bojan Jovanovskit i cili pas kujdesit intensiv është dërguar në spital, ndërkohë që seanca e radhës do të caktohet pasi ai të shërohet.

Avokatët e Katica Janevës erdhën në gjykatë, por ajo nuk u paraqit. Paraburgimin deri në aktvendimin e plotfuqishëm për rastin “Reket” e mban në Gjevgjeli dhe nuk është më në Shkup.

Janeva ka ngritur padi kundër Boki-13 për incizim të paautorizuar.

Postime të ngjashme

Joveski: Prokuroria po monitoron ndërtimin e ndërtesave shumëkatëshe në Shkup

R Zh

Do të zgjerohet hetimi për rastin“Dvojnik” me lëshimin e pasaportave të paligjshme

N E

Taseva për rastin Rashkovski: Përveç hetimit penal nevojitet edhe hetim financiar

N E

Zoran Zaev thirrje komunitetit maqedonas në Shqipëri të votojnë Edi Ramën

N E

Analizë – Covid19 / Masat e reja mund të rëndojnë edhe më shumë ekonominë dhe papunësinë në vend!

R Zh

Hristijan Mickovski: Kemi dështuar të ballafaqohemi me krimin dhe korrupsionin

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...