Agjencia Zhurnal.mk
Showbiz

Anxhela Peristeri do të performojë në natën e dytë gjysmëfinale në “Eurovision”

“Eurovision” tashmë ka bërë publike renditjen e këngëve për dy netët gjysmëfinale.

Kompeticioni muzikor këtë vit është njoftuar se do mbahet më ndryshe për shkak të situatës së krijuar me COVID-19.

Nata e parë gjysmëfinale e këtij festivali do të mbahet më 18 maj, e dyta më 20, kurse finalja e madhe organizohet më 22 maj në Rotterdam.

Anxhela Peristeri, e cila këtë vit përfaqëson Shqipërinë në “Eurovision”, do të performojë në natën e dytë gjysmëfinale.

Në të njëjtën mbrëmje do të këndojnë edhe Greqia, Serbia, Bullgaria, Zvicra, etj.

Shqipëria po ashtu është renditur e 11-ta në listën e shteteve që garojnë natën e dytë, kurse kënga e Peristerit mban titullin “Karma”.

Teksti i këtij projekti është shkruar nga gazetari Olti Curri me kompozim të Kledi Bahitit.

Në një intervistë të dhënë ditë më parë, Anxhela theksoi se do të bashkëpunojë me koreografen e njohur suedeze, Sacha Jean-Baptiste.

Postime të ngjashme

Dua Lipa duket sensuale me veshjen ngjyrë portokalli për një ndejë në West Hollywood

Lea Muslija

Rozana Radi vjen me imazhe të ‘nxehta’ nga pushimet

Lea Muslija

Jennifer Garner u shfaq me humor të mirë ndërsa dilte për darkë me regjisorin JJ Abrams dhe Katie McGrath

Lea Muslija

Cheryl pranon se pushimi i saj një vjeçar nga rrjetet sociale ishte ‘gjëja më e mirë’ për të

Lea Muslija

Anastasia Karanikolaou vë në plan të parë barkun e tonifikuar derisa arrin në një ditëlindje

Lea Muslija

Në romancën me J.Lo, Ben Affleck nuk harron të iu dedikojë kohë edhe fëmijëve

Lea Muslija

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...