Agjencia Zhurnal.mk
Showbiz

Anya Taylor-Joy e lumtur pasi fitoi çmim në “SAG Awards 2021”

Ajo arriti që të marrë dy çmime në Oscars dhe po ashtu të dalë triumfuese në “SAG Awards 2021”.

Dhe Anya Taylor-Joy dukej e lumtur të dielën në mbrëmje, kur fitoi çmimin për ‘performancën më të mirë për aktore’ në rolin e saj në filmin “The Queen’s Gambit”, shkruan Daily Mail.

24-vjeçarja e lindur në Miami, konkurroi përballë konkurrentëve si Cate Blanchett, Kerry Washington, Nicole Kidman dhe Michaela Coel.

Në një intervistë të realizuar, aktorja u shpreh falënderuese për mbështetjen që po merr vazhdimisht.

“Faleminderit shumë, por para së gjithash thjesht faleminderit juve për shfaqjet tuaja”, u shpreh Anya.

Anya tashmë është vlerësuar me “Golden Globe” për performancën e saj në Queen’s Gambit.

Postime të ngjashme

Taylor Swift ripërpunon albumin “Red”

Lea Muslija

Pushimet nuk kanë të mbaruar për Alketa Vejsiun

Lea Muslija

Rita Ora sjell imazhe nga ndeja e organizuar për komunitetin LGBTI, e ftuar edhe artistja e njohur

Lea Muslija

Sara feston ditëlindjen, kështu zgjodhi ta urojë Ledri

Lea Muslija

Djali i David Beckham bën xhiro me “Maserati” 65 mijë funtash rrugëve të Londrës

Lea Muslija

Jay-Z padit ish-bashkëpunëtorin e tij, shkak albumi “Reasonable Doubt”

Lea Muslija

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...