Apasiev kërkon të mos ketë bisedime me Bullgarinë

Shkup, 7 korrik – Kryetari i partisë “E majta”, thotë se duhet të vazhdohen bisedimet me Bashkimin Evropian, por nuk të bisedohet me Bullgarinë më tutje.

 

Sipas tij, në bisedime janë përcaktuesit e identitetit dhe për këtë shkak nevojitet rezolutë për linjat e kuqe. Ai vazhdon të mbajë qëndrimin se Marrëveshja e Prespës duhet të shfuqizohet.

“Duhet të mbrohet dinjiteti i popullit. Ne do të jemi Turqia e re, e cila për 30 vite bisedon me Bashkimin Evropian. Bota është multi polare dhe ka alternativa. Kina për një dekadë do të jetë ekonomia më e fuqishme në botë”, tha Apasiev.

Ai po ashtu përmendi brexitin dhe Unionin Euroaziatik.

Related posts

Janë përcaktuar marrëveshjet të cilat do të nënshkruhen në mbledhjen e përbashkët me Qeverinë e Kosovës të enjten

D V

Moti sot i ngrohtë me temperatura deri 41 gradë

Z H

Edhe katër të rinj arrestohen pasi kapen me marihuanë!

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com