Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Apeli i Yuri Kim për kandidatët, Rama: Përgjegjësi individuale kush gënjen! Ne zbatojmë ligjin, nuk ngremë salla torturash…

TIRANË- Kryeministri Edi Rama i pyetur nga gazetarët, ditën e sotme ka komentuar edhe deklaratat e ambasadores së SHBA, Yuri Kim lidhur me kandidatët në zgjedhjet e 25 prillit.

Rama i ka cilësuar përgjegjësi personale  të çdo kandidati nëse rezulton i dënuar apo me të shkuar kriminale

“Ne kemi ligjin, zbatojmë ligjin. Përgjegjësia e kujtdo që gënjen në vetëdeklarim është përgjegjësi individuale jo partie. Partitë nuk janë drejtori policie, verifikojnë në bazë të ligjit dhe sipas ligjit i kemi bërë verifikimet gjithmonë. S’kemi ndërmend të ngremë salla torturash në selitë e partive nëse dikush fsheh diçka. Ne shohim dokumentacionin në dispozicion”, theksoi kryeministri Rama.

Postime të ngjashme

Zjarr në Kalanë e Beratit, zjarrfikësit dyshojnë se është e qëllimshme

D V

Meta: 70 vatra aktive zjarri në Shqipëri po rrezikojnë rëndë pasuritë natyrore

D V

Ministria e Shëndetësisë publikon rastet e reja, ja si paraqitet situata në 24 orët e fundit

D V

Zjarret, Meta: Të merren masa, e papranueshme shpërdorimi i detyrës

D V

Gjermania ndryshon rregullat për shqiptarët: Ambasada bën njoftimin e rëndësishëm

D V

Rama: Angazhimi i ushtrisë për shuarjen e zjarreve, meriton respekt e inkurajim

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...