Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Apeli konfirmon vendimin: Vetëm 4 vite burg për Boban Iliqin

Kumanovë, 1 shtator – Zhurnal.mk – Gjykata e Apelit ka konfirmuar vendimin për ta ulur në vetëm 4 vite burg dënimin për Boban Iliqin, i cili e shkeli me makinë 4 vjeçarin, Almir Aliu, më 26 qershor të 2016-ës, pas një zënke banale mes tij dhe babait të viktimës.

Vonesën e publikimit të vendimit, për uljen e dënimit nga gjashtë në katër vjet nga Apeli e arsyetojnë me pushimet e verës dhe pandeminë Covid që ndjeshëm ka bllokuar punën e të gjitha gjykatave.

Fillimisht, Iliq u akuzua për “vrasje me paramendim“, por akuza më pas u rikualifikua si “vepra të rënda kundër sigurisë së njerëzve dhe pronës në komunikacion”./KlanM

Postime të ngjashme

Rinkeviçs pas takimit me Dimitrovin: Shpresoj se Maqedonia e Veriut do të jetë anëtarja e 28-të e BE-së

R Zh

Kuvendi e përfundoi debatin për Projektligjin një pjesë e Malit Sharr të shpallet Park nacional

R Zh

Gjykata Civile dhe Penale Shkup do të përforcohen me nga tre gjyqtarë, vendosi Këshilli Gjyqësor

R Zh

Gjermania kategorikisht kundër ndryshimit të kufijve në Ballkanin perëndimor

Z H

39 viktima dhe 603 raste të reja me Covid në Maqedoni

Z H

Universiteti i Tetovës së bashku me Ambasadën e SHBA-ve në vendin tonë dhe Këndin Amerikan në Tetovë shënuan Ditën e Planetit Tokë

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...