Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Apeli ulë dënimin me burg të Gjoko Popovskit nga 9 në 5 vjet

Shkup, 17 nëntor, zhurnal.mk – Ish-ndihmësi i Ministrit për blerje publike në Ministrinë e Brendshme, Gjoko Popovski do të duhet të vuajë 5 vjet burg në vend të 9, vendosi Gjykata e Apelit në Shkup.

Popovski akuzohet dhe dënohet për blerjen e treqind automjeteve në Ministrinë e Brendshme në rastin e PSP-së “300” në Gjykatën Penale në Shkup nga gjyqtarja Dobrila Kacaraska, ndërsa rasti u kthye më parë në një gjykim të mëparshëm.

Gjykatësit e apelit konfirmuan fajësinë e Popovskit, por vendosën të ulin dënimin e tij, sepse kështu e gjykuan atë.

Përndryshe Gjoko Popovski është funksionari i parë që ka përfunduar në burg. Sipas akuzës, me këtë blerje është dëmtuar buxheti i MPB-së për 453.570 euro.

Postime të ngjashme

Në fshatin Nerasht u mbajt kuvendi i nëndegës së Lëvizjes BESA

Dafina Vidishiqi

Mungojnë punëtorët në Maqedoni, sindikata: Situata alarmante, paguani punëtorët sa duhet

Dafina Vidishiqi

Vazhdon çmontimi i anijeve në lumin Vardar

Dafina Vidishiqi

Palmer: Me rëndësi është të përshpejtohet aderimi i Maqedonisë së Veriut në BE

Dafina Vidishiqi

“Muhafizi i 200 hafizave i’a dorëzoi shpirtin krijuesit të vet”

Dafina Vidishiqi

Hysni Ismaili pjesëmarrës në Sesionin e tetë plenar të Bashkëpunimit të Evropës Juglindore që mbahet në Antali të Turqisë i ri

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...