Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Aplikanti padit BKH-në: Të ndërpritet procesi

Zhurnal Ads

Një aplikant paditi në Gjykatën Administrative procesin për përzgjedhjen e hetuesve në Byronë Kombëtare të Hetimit.

Ai pretendon se është përjashtuar nga gara pa të drejtë dhe kërkon pezullimin e procesit.

“Me anë të kësaj kërkesë padie, kërkoj pezullimin e procedurave të konkurrimit nga Byroja Kombëtare e Hetimit, pasi në mënyrë jo transparente me anë të një veprimi administrativ ka bërë përjashtimin e 300 kandidatëve për hetues në fazën në fazën e tretë të testimit (testimi fizik) pa përcaktuar metodologjinë e vlerësimit, ku dëmtohen interesat e mia personale, interesi publik dhe procesi i rregullt ligjor në një procedurë konkurrimi që ka për qëllim rritjen e besimit të publikut pranë organeve të drejtësisë.”

Ai pretendon mes të tjerash se nuk është përcaktuar asnjë minimum pikësh për testin fizik dhe nuk është publikuar mënyra e mbledhjes së pikëve dhe mënyra e vlerësimit./VP

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Rama: Duam mandatin e tretë, shqiptarët nuk e kanë një alternativë më të mirë

admin

Moti i keq në Lezhë, policia: Përmbyten e dëmtohen disa ura, bëni kujdes për shkak të lagështirës

S.B.

Marrëdhëniet e Shqipërisë me Turqinë e Greqinë, Rama: Erdogan nuk është anti-grek, dëshiron dialog

admin

Sali Berisha: Thaçi dhe Rama janë tradhtarë të kombit, do t’i varja në shtyllën e turpit të historisë shqiptare

S.B.

Rama: Po përballemi me armikun e padukshëm, COVID-19 si dhe me rindërtimin e shtëpive të rrënuara nga tërmeti

S.B.

Nis dëbora në Bulqizë, qyteti merr pamje krejt tjetër

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...