Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

Apple do të zëvendësojë bateritë e MacBook Pro 2016 dhe 2017

Apple sapo lëshoi përditësimin më të ri të softuerit të saj macOS Big Sur 11.2.1, dhe ky përditësim rregullon një numër të metash, duke përfshirë edhe përëmirësimin për disa modele të MacBook Pro 2016 dhe 2017 të cilët nuk mbushen mirë me bateri.

Apple ka lëshuar një dokument mbështetës në lidhje me këtë çështje dhe nëse dikush ka një nga këto modeledhe përditësimi më i ri nuk e rregullon problemin, atëherë Apple do të zëvendësojë baterinë.

Disa pronarë të modeleve MacBook Pro 2016 dhe 2017 kanë pasur një problem kur pajisja e tyre nuk do të mbushej me mbi 1%. Kjo do të tregojë gjendjen e shëndetit të baterisë dhe Apple është zotuar se do të zëvendësojë baterinë për secilin model që e ka një problem të tillë.

Postime të ngjashme

NASA zgjedh SpaceX për mision në Evropë

D V

Revolucion në video-lojën Football Manager

D V

Trend i çuditshëm në Kinë dhe Japoni: Maska që mbrojnë lëkurën e fytyrës dhe kokës nga dielli

D V

Kamera nën ekran e Galaxy Z Fold 3 mund të zhgënjejë

D V

iPhone 13 mund të mbështesë teknologjinë e modernizuar të karikimit

D V

Google po bën një ndryshim të rëndësishëm në rezultatet e kërkimit

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...