Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

Apple e bën më të lehtë sinkronizimin e fjalëkalimeve mes kompjuterave Windows dhe Mac

Për këdo që përdor Chrome si shfletuesin kryesor dhe iCloud Keychain për menaxhimin e fjalëkalimeve, shtojca e re e bën më të lehtë kapërcimin mes kompjuterëve Windows dhe Mac.

Apple ka publikuar një shtojcë zyrtare për versionet Windows dhe Mac të Chrome me të cilin përdoruesit mund të përdorin fjalëkalimet e ruajtura në iCloud Keychain.https://tinyurl.com/y4tkrgmb

Për këdo që përdor Chrome si shfletuesin kryesor dhe iCloud Keychain për menaxhimin e fjalëkalimeve, shtojca e re e bën më të lehtë kapërcimin mes kompjuterëve Windows dhe Mac.

Debutimi i shtojcës do të thotë se nëse keni përdorur Safari për të gjeneruar fjalëkalime të forta, tani do të jenë të disponueshëm edhe në Chrome për Windows dhe Safari. Gjithashtu fjalëkalimet e krijuara në Chrome do të sinkronizohen në iCloud dhe të jenë të disponueshëm në pajisjet Apple gjithashtu.

Shtojca quhet iCloud Passwords dhe është i disponueshëm nga ky moment në Chrome Web Store. /PCWorld Albanian

Postime të ngjashme

Së shpejti në treg Samsung Galaxy i ri – bëhet fjalë për AO3

D V

Xiaomi me version të ri të telefonit 9C Redmi, nga 32 dhe 64 GB sa i kishte më parë – tani do të jetë i disponueshëm me 128

D V

Nëse jeni në këtë grup, Google ka një porosi – ose telefoni juaj do të jetë i padobishëm

D V

Arrin një videolojë e re – personazhi kryesor është një mace e braktisur

D V

Kindles më të vjetër mund të humbasin lidhjen me internet

D V

Moduli i shkencës ruse destabilizoi Stacionin Hapësinor Ndërkombëtar

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...