Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

Apple ka një “program sekret” që shpërblen klientë të mirë?

Një nga ish-punonjësit e Apple pretendon se ekziston një program “sekret” brenda të cilit shitësit mund të “shpërblejnë dhe befasojnë” klientët e mirë.

Kompania e njoftoi këtë në llogarinë e saj në TikTok dhe këto “shpërblime” nënkuptojnë mundësinë që shitësi të mos paguaj për një shërbim, i cili përndryshe duhet të paguhet, transmeton Telegrafi.

Secili punonjës ka një numër të “shpërblimeve” të tilla që ai mund t’i japë sipas gjykimit të tij, dhe që përfshin riparimin e produktit edhe nëse garancia ka skaduar, ose defekti nuk i nënshtrohet riparimit.

Shumë njerëz dolën përpara për të thënë se ata vërtet morën riparime falas të pajisjeve, ndërsa kishte disa që nuk mendojnë se ekzistojnë ndonjë program sekret, por që të gjitha këto përfitime u morën në të vërtetë sepse përndryshe janë falas.

@tanicornerstone

#stitch with @annaxjames apple goss tips and tricks

♬ original sound – Tani

Postime të ngjashme

Brukseli hetim kundër Google për praktikat antikonkurrenciale në teknologjitë e publikimit të reklamave

Lea Muslija

TESLA KA SUPERKOMPJUTERIN E PESTË MË TË SHPEJTË NË BOTË

Lea Muslija

Ishte paguar 30 Bitcoin për një koncert në vitin 2018, tani Emrah po vjen me monedhën e vet

Dafina Vidishiqi

Taksi ajror i firmës gjermane synon të jetë operacional për Lojërat Olimpike të Parisit më 2024

Dafina Vidishiqi

Facebook prezanton aplikacionin për biseda të drejtpërdrejta audio

Dafina Vidishiqi

Instagram Reels do të shfaq reklama mes videove

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...