Teknologji

Apple kërkon falje për një gabim në “app store”

Zhurnal Ads

Kompania Apple kërkoi falje, pasi vikendin që shkoi bëri një gabim në app-store.

Krijuesi i WordPress, Matt Mullenwag, shkroi në Twitter të premten, se aplikacioni WordPress është “larguar nga app store”.

Kufizimet që Apple i vendosi në kompani, bënë që WordPressi të përditësohej në sistemin operativ iOS të kthehej në shërbim me pagesë, njoftoi CNN-i të hënën.

WordPress është një faqe pa pagesë, nuk përfshihet në blerjet e aplikacionit.

Në deklaratën e Applet thuhej: “Ne besojmë se është zgjidhur çështja me WordPress-in, pasi krijuesi e largoi shërbimin e pagesës në blerjet e aplikacionit, tani është një aplikacion i vetëm dhe nuk shfaqet në blerje. Ne kemi lajmëruar zhvilluesit e këtij aplikacioni dhe kemi kërkuar falje, për çdo konfuzion që kemi shkaktuar”.

Postime të ngjashme

AMD Ryzen 5000 bëhet procesori më i shitur ndonjëherë

S.B.

Instagram e lejon këtë gjë në 10 vjetorin e themelimit

admin

Realme prezanton modelin e lirë C17 me një bateri të qëndrueshme

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...