Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

Apple largon aplikacionin që promovonte festat private gjatë pandemisë

Kompania Apple njoftoi sot se ka hequr nga “App Store” aplikacionin që promovonte festat private gjatë pandemisë së COVID-19, shkruan BBC Neës.

Aplikacioni “Vybe Together” u mundësonte përdoruesve të pajisjeve Apple të gjenin, t’u bashkoheshin dhe të organizonin festa.

Në videon e fundit në “TikTok”, “Vybe Together” pohoi se zhvillonte festa sekrete çdo fundjavë.

Megjithëse llogaria e saj në platformë, si edhe faqja e saj në internet, është hequr, “Vybe Together” është zotuar se do të rikthehet me festa së shpejti.

Postime të ngjashme

Facebook-u premton 1 miliard dollarë investime për gazetarinë

S.B.

Është sikur të jesh atje: Sony po punon në një pajisje të re

S.B.

Të burgosurit në Arizona duhet të qëndrojnë në burg më gjatë për shkak të defekteve në softuer

S.B.

Elon Musk ndryshon foton e profilit në Twitter dhe ka ngjallur një debat të madh në internet

S.B.

Catherine Chen nga Huawei: Besoni në fuqinë e teknologjisë

S.B.

Testohet paneli solar që mbledh energji në hapësirë për të dërguar në Tokë

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...