Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

Apple: Mbi 1 miliardë iPhone aktivë në mbarë botën

Në një intervistë për agjencinë e lajmeve Reuters, ai vuri theksin tek rritja e Apple në kinë duke thënë se modelet e reja vendos rekorde shitjesh në rajon.

Vitin e kaluar numri i iPhone aktivë në përdorim arriti në 900 milionë, ndërsa në raportin financiar të tremujorit të katërt të 2020-ës, CEO Tim Cook zbuloi se pas lançimit të iPhone 12, arriti në 1 miliardë.https://tinyurl.com/y4tkrgmb

Në një intervistë për agjencinë e lajmeve Reuters, ai vuri theksin tek rritja e Apple në kinë duke thënë se modelet e reja vendos rekorde shitjesh në rajon.

CFO i Apple Lucas Maestri tha se numri i harduerëve aktivë të Apple ka kaluar 1.65 miliardë, treguar sesa e madhe është familja e produkteve të Apple. Për tre mujorin e katërt të 2020-ës Apple raportoi rezultate financiare rekord prej 111 miliardë dollarë.

Kategoria e shërbimeve vazhdon të bëjë para nga një bazë masive pajisjesh Apple në përdorim. /PCWorld Albanian

Postime të ngjashme

Microsoft ka prezantuar një kontrollues të ri për tastierën Xbox

D V

Intel zbulon detaje mbi gjeneratën e ardhshme të USB-C

D V

Emiratet e Bashkuara Arabe po përdorin dronë për të “krijuar” shi

D V

Çmimet e “rrjedhura” të pajisjeve të ardhshme nga Samsung për tregun evropian

D V

Kosova përfshihet ne hartat 3D të punuara nga ‘HERE Technologies’

D V

‘IESF’ mirëpret Kosovën, Francën, Greqinë dhe Spanjën si anëtarët më të rinj në familjen e Esports

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...