Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

Apple mbyll dyqanet në SHBA dhe Mbretërinë e Bashkuar

Kur pritet që Apple të rihap dyqanet mbetet e paqartë për momentin.

Apple ka mbyllur përkohësisht të 53 dyqanet e saj në shtetin amerikan të Kalifornisë për shkak të coronavirusit, njoftoi Reuters të dielën në mbrëmje.

Në Britaninë e Madhe, sipas një zëdhënësi, 16 dyqane u mbyllën pas masave të njoftuara nga qeveria britanike. Kur Apple pret që rihapja e dyqaneve të ndodhë mbetet e paqartë për momentin, transmeton Telegrafi.

“Për shkak të situatës aktuale COVID-19 në disa nga vendet që ne furnizojmë, ne jemi duke mbyllur përkohësisht dyqanet në këto zona.  Ne po monitorojmë nga afër situatën dhe presim që ekipet dhe klientët tanë të kthehen sa më shpejt të jetë e mundur”, tha një zëdhënës i kompanisë në një deklaratë sipas Reuters.

Sidoqoftë, klientët mund të marrin porosi ekzistuese në ditët e ardhshme, tha zëdhënësi. Deklarata nuk tha se kur Apple pret të rihapë dyqanet.

Si në SHBA ashtu edhe në Britaninë e Madhe, numri i infeksioneve me korona është rritur kohët e fundit. Kryeministri britanik Boris Johnson vendosi një mbyllje të re të shtunën për mbi 16 milionë njerëz në kryeqytetin Londër dhe në rajone të caktuara në jug-lindje të ishullit.

Postime të ngjashme

WhatsApp jashtë funksionimit në këto modele iPhone

T E

Ankohen autoritetet kineze: Jemi 30 vjet larg zhvillimeve teknologjike

S.B.

Xiaomi patenton një lloj të ri të kamerës selfie

S.B.

Ky është postimi i parë në Twitter, për ta blerë atë janë ofruar 2.5 milionë dollarë

S.B.

A është ky një nga Androidet më të mirë për vitin 2021?

S.B.

Thashethemet e çuditshme po qarkullojnë në internet: Jo, Elon Musk nuk ka vdekur

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...